O Mnie

Fotografuję od 20 lat. Moją pasją jest fotografia.

Pamiętam czasy aparatu na kliszę i ciemni fotograficznej, w której spędzałem wiele godzin.

Idąc z postępem czasu trzeba było wybrać aparat cyfrowy, a ciemnię fotograficzną zamienić na programy do edycji zdjęć. Dało mi to olbrzymie możliwości w nabieraniu doświadczenia fotograficznego, obycia z nowymi trendami.

Długie godziny w plenerze, potem w programach edycyjnych nauczyło mnie "widzieć światło" i pozwoliło dojść do perfekcji. To wszystko dało przepustkę do fotografowania ludzi, emocji i pozwoliło na chwytanie bezcennych chwil.

Przez wiele lat pracowałem z różnymi ludźmi, którzy mieli różne wymagania i oczekiwania w stosunku do efektów mojej pracy. Pozwoliło to na wypracowanie najwyższych standardów i unikania rutyny. Wszystko co robię wynika z mojego 20 letniego doświadczenia w fotografii. W dniu dzisiejszym moja wiedza i doświadczenie pozwala na wykonanie każdego zamówienia i podjecie się każdego zadania.

Dziś już fotografia przestała być zagadką, stała się twórczym wyzwaniem.

Najpiękniejsze fotografie to te, które najpierw powstają w naszej głowie. Potem sięgamy po aparat fotograficzny, aby je pokazać innym.

Fotografia to obraz namalowany przez światło na materiale światłoczułym, widziany oczami naszej wyobraźni, przefiltrowany przez nasze emocje.

Światło to wielki malarz. Gdy oświetli jakiś załom muru, pomaże nudną płaszczyznę, tchnie życie w nieciekawy i banalny skrawek rzeczywistości - fokus, pokus i ... jest temat.

Ogromna większość zdjęć bez odpowiedniego światła staje się tylko mniej lub bardziej wiernym odtworzeniem pewnych faktów, ale nie przerodzi się w arcydzieła.

Pracujemy wykorzystując światło, mając świadomość ludzkiej wyobraźni.
Zapraszam na sesję.

    Linki: